Canada Goose Moraine GC25503SPE 033 Polarised
| Model Number: | GC25503SPE |
| Frame Colour: | Matte Light Gunmetal Grey |
| Colour Code: | 033 |
| Frame Type: | Full Rim |
| Frame Shape: | Aviator |
| Material: | Titanium |
| Lens Colour: | Green |
| Polarised: | Yes |
| Lens Width: | 61mm |
| Bridge Size: | 15mm |
| Temple Length: | 145mm |
| Our SKU: | 170502 |
Size Guide
24 Month Warranty with All Frames Purchased.
Details
CANADA GOOSE GC25503SPE 033
This aviator Canada Goose sunglass comes in a matte light gunmetal grey frame with green lenses.
Polarised:
Polarised sunglass lenses ensure maximum comfort by blocking reflected light and greatly reducing the amount of glare. Polarised lenses are especially recommended for driving or any outdoor sports.
Your brand new Canada Goose sunglasses will come including all official accessories and will be covered by our 24 month global warranty.
Authorised Canada Goose Store.
More Canada Goose Sunglasses


